Pierwsze kroki na rynku

Nasza historia zaczyna się w 1989 roku, kiedy właściciel zaopatrzony w Fiata 126p i przyczepkę towarową zaczyna prowadzić handel obwoźny. Głównym asortymentem są piece gazowe marki Mora. W związku z tą marką powstaje nazwa firmy Morax. Właściciel pozyskuje kontakty w branży agd, rozpoczyna sprzedaż "białego" sprzętu. Na początku XXI w. Morax ma już magazyn, pracowników i samochód dostawczy.

 

 

 

Nowa siedziba

W roku 2000 firma przenosi się do nowej siedziby. Magazyn o pow. 3600 mkw, biura, duża ekspozycja to wyznacznik nowoczesnej firmy. Morax zatrudnia kilka osób. Otwiera dział detaliczny. (zdjęcie aktualne)

 

 

 

Ciągła innowacja i szybka transformacja

były głównym nurtem w całej naszej historii.

W 2008 roku firma zmienia oprogramowanie na system ERP firmy Else. Magazynierzy mają do dyspozycji czytniki kodów kreskowych, wspomagające proces załadunku. Dołączają kolejni pracownicy. Przedstawiciele handlowi, korzystając z technologii zdalnego dostępu, mogą składać oferty na towar na stanie.

Rozwój

Firma ciągle się rozwija. Zatrudnia już kilkanaście osób, oferuje dla klientów hurtowych system B2B oraz stronę internetową. Morax prowadzi sprzedaż sprzętu czołowych producentów agd oraz armatury. Posiada kilka samochodów dostawczych. Obsługuje studia zabudowy kuchennej oferując sprzęt SMK. 

Otwiera oddział detaliczny w Olsztynie i hurtowy w Warszawie. 

 

 

Oświetlenie

W roku 2017 Morax zostaje głównym dystrybutorem oświetlenia marki Sompex oraz Villeroy&Boch. Firma sprzedaje lampy, wazony i art. dekoracyjne w sklepie stacjonarnym, w sklepach zewnętrznych internetowych i na Allegro.

Fotowoltaika

Od 1 kwartału 2020 roku Morax poszerza swoją ofertę o branżę PV. Posiada w sprzedaży panele, falowniki, kable oraz systemy montażu. Wspiera montażystów wiedzą  oraz technologią. Oferuje szeroki asortyment, kompleksowe rozwiązania i wysokie stany magazynowe.